Badacze podjęli się szczegółowej analizy popularnego pokarmu dla ryb – Oczlika (Cyclops) - w porównaniu do krewetek solankowych. Jak się okazuje, ten niewielki skorupiak może stanowić wartościową alternatywę dla popularnej artemii.
Artemia jest jednym z tych elementów diety ryb, który warto poznać bliżej, choćby ze względu na jej długą historię i niesłabnącą popularność w akwarystyce. Choć sama w sobie jest niewielka, jej wpływ na zdrowie i rozwój ryb może być nieproporcjonalnie duży. W poniższym artykule sprawdzamy co sprawiło, że te niepozorne organizmy stały się jednym z najczęściej wybieranych pokarmów w akwarystyce i jakie gatunki ryb akwariowych skorzystają na dodaniu artemii do ich jadłospisu.
Autorzy publikujący w British Journal of Nutrition dostarczyli nam niezwykle ciekawych faktów i hipotez dotyczących optymalnej diety najlepszego przyjaciela człowieka. W artkule Dietary nutrient profiles of wild wolves: insights for optimal dog nutrition? zakwestionowali prawdziwość klasyfikacji psów jako zwierząt wszystkożernych, rozpoczynając dyskusję na temat tego, jak pomyłka ta wpływa na zdrowie i dobrostan naszych zwierząt żywionych komercyjnymi karmami dla psów.
Realizując naszą misję, jaką jest wspieranie opiekunów w możliwie najlepszym żywieniu ich zwierzaków, nie mogliśmy przejść obojętnie obok badań Natalie Mariel Baudrexel Delboy, która sprawdziła na ile szczury karmowe w istocie odpowiadają potrzebom żywieniowym zwierząt drapieżnych.
Uzupełniając blog Raw PetFood o omówienia badań dotyczących żywienia zwierząt domowych, nie możemy pominąć obszernej analizy przeprowadzonej w Australii w 2015 roku. Dostarcza ona cennych informacji na temat tego, jakie produkty oraz w jakiej ilości mogą wchodzić w skład naturalnej, mokrej karmy dla kota, czy to barf, czy whole prey.
W 2010 roku w Wielkiej Brytanii opublikowana została analiza autorstwa K. Arbuckle, dotycząca miejsca piskląt jednodniowych w diecie węży hodowanych w domowych warunkach. Badanie stanowiło przegląd dostępnej literatury w celu oceny kurczaków jednodniowych jako karmówki dla węży.