Autorzy publikujący w British Journal of Nutrition dostarczyli nam niezwykle ciekawych faktów i hipotez dotyczących optymalnej diety najlepszego przyjaciela człowieka. W artkule Dietary nutrient profiles of wild wolves: insights for optimal dog nutrition? zakwestionowali prawdziwość klasyfikacji psów jako zwierząt wszystkożernych, rozpoczynając dyskusję na temat tego, jak pomyłka ta wpływa na zdrowie i dobrostan naszych zwierząt żywionych komercyjnymi karmami dla psów.
Realizując naszą misję, jaką jest wspieranie opiekunów w możliwie najlepszym żywieniu ich zwierzaków, nie mogliśmy przejść obojętnie obok badań Natalie Mariel Baudrexel Delboy, która sprawdziła na ile szczury karmowe w istocie odpowiadają potrzebom żywieniowym zwierząt drapieżnych.
Uzupełniając blog Raw PetFood o omówienia badań dotyczących żywienia zwierząt domowych, nie możemy pominąć obszernej analizy przeprowadzonej w Australii w 2015 roku. Dostarcza ona cennych informacji na temat tego, jakie produkty oraz w jakiej ilości mogą wchodzić w skład naturalnej, mokrej karmy dla kota, czy to barf, czy whole prey.
W 2010 roku w Wielkiej Brytanii opublikowana została analiza autorstwa K. Arbuckle, dotycząca miejsca piskląt jednodniowych w diecie węży hodowanych w domowych warunkach. Badanie stanowiło przegląd dostępnej literatury w celu oceny kurczaków jednodniowych jako karmówki dla węży.
Ptasia grypa jest wirusową chorobą zakaźną, która dotyka głównie ptaki, ale w niektórych przypadkach przenosi się też na inne gatunki zwierząt. W 2023 roku wirus H5N1 stał się tematem szeroko dyskutowanym wśród właścicieli kotów. W 2024 roku wciąż utrzymują się obawy dotyczące możliwości wystąpienia choroby u naszych podopiecznych, zwłaszcza tych żywionych drobiem w formie barfa lub diety whole prey. Do Raw PetFood także kierowane są pytania o to, czy nasze kurczaki jednodniowe są bezpieczne dla kotów i jakie procedury sprawiają, że mamy co do tego pewność?
W domowych warunkach jedzenie dla węża zbożowego stanowią głównie mrożone szczury i myszy. Liczne badania potwierdzają także, że gryzonie stanowią podstawowy pokarm dla węży zbożowych (Pantherophis guttatus) w naturze. Podstawowy — ale nie jedyny. Badacze z University of Illinois w Urbana-Champaign w 2016 zaprezentowali ciekawe badanie na temat preferencji pokarmowych tak zwanych zbożówek w kontekście polowania na pisklęta ptaków.